logo

Elektronické služby obchodného registra (OR SR)

Elektronické služby obchodného registra prinášajú občanom a podnikateľom aktívne služby spojené s obchodným registrom v Slovenskej republike ako sú návrhy na zápis a výmaz z registra, návrhy na zmeny údajov, vydávanie výpisov z registra v  elektronickej forme s plnou právnou platnosťou. Prostredníctvom tejto podateľne je možné elektronicky vykonať nasledujúce služby:

  1. žiadosť o výpis z obchodného registra v elektronickej podobe
  2. žiadosť o poskytnutie potvrdenia o tom, že listina nie je uložená v zbierke listín v elektronickej podobe
  3. žiadosť o poskytnutie listiny uloženej v zbierke listín v elektronickej podobe
  4. žiadosť o uloženie listiny do zbierky listín v elektronickej podobe
  5. návrh na zápis do obchodného registra.

V prípade služieb 1 až 3 bude na základe žiadosti občana poskytnutý dokument v elektronickej forme podpísaný zaručeným elektronickým podpisom vo formáte CMS – CAdES formát ZEP. Tento podpis je možné overiť, zobraziť a ďalej spracovať pomocou aplikácie QSign s licenciou na overovanie. Aplikáciu je možné si zadarmo stiahnuť a nainštalovať.

Služby 4 až 5 je možné využiť vyplnením elektronických formulárov, ktoré je potrebné podpísať zaručeným elektronickým podpisom. Elektronická podateľňa obchodného registra akceptuje podania vo formáte CMS - CAdES formát ZEP. Tento typ podpisu umožňuje vytvoriť aplikácia QSign s licenciou na podpisovanie.

Elektronická podateľňa obchodného registra je dostupná cez Ústredný portál verejnej správy SR. Popis a funkcie jednotlivých služieb sú občanom dostupné po zaregistrovaní a prihlásení.

Novinky

Záchrana dát - DATARECOVERY

Našim partnerom pri záchrane dát je spoločnosť DATARECOVERY, s.r.o., ktorá patrí medzi jednotku v oblasti záchrany a obnovy dát na Slovensku i v Čechách. Spoločnosť vlastní unikátne a komplexne vybavené laboratórium, jediné svojho druhu v strednej Európe. Viac informácií na www.datarecovery.eu.

Bezplatné prezentácie noviniek Money S3 pre rok 2015

Nové Money S3 pre rok 2015 má niekoľko významných noviniek. Pozývame Vás na bezplatné prezentácie zamerané na zmeny a novinky.

Najlepší partner 2013/2014

Spoločnosť Cígler Software a.s. ocenila svojich najúspešnejších partnerov za rok 2013/2014 z Českej Republiky a Slovenska. Získali sme ocenenie "Najlepší predajca 2013/2014" na Slovensku.

Partneri
Výrobca a distribútor pokladničných systémov
DIGIPRO
DATARECOVERY

 

Kontakty

prevádzka:      J. Švermu 28, Levice (10. ulica)
telefón.:           036 6 333 070, 071
fax:                   036 6 333 072
mobil:              0903 959 381, 0904 250 502
e-mail:             itech@itech.sk
napíšte nám: kontaktny formular